Jaki makijaż na dzień, a jaki na wieczór?


tagi: uroda, kosmetyki, wizerunek

Znajomość podstawowych zasad makijażu to umiejętność, którą powinna posiadać każda kobieta.

Nie jest to bowiem nic trudnego, a pozwala na dobre samopoczucie i piękny wygląd, tak na co dzień, jak i przy szczególnych okazjach.

Tajniki makijażu na co dzień

Do pracy, na uczelnie czy popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi, nie trzeba godzinę stać przed lustrem. Podstawą dobrego makijażu na co dzień jest bowiem dobry, odpowiednio dobrany podkład, który w zależności od typu naszej cery oraz wieku, pozwoli zatuszować wszystko to, co nam przeszkadza. Delikatny makijaż opiera się właśnie na lekkim podkładzie, który nie zatyka porów, ale skutecznie tuszuje drobne niedoskonałości, rozświetla skórę i dodaje jej witalność oraz odpowiednio ją nawilża. Na taką bazę wystarczy odrobina sypkiego pudru, aplikowanego dużym pędzlem z miękkim włosiem oraz maskara, nadająca naszemu spojrzeniu wyrazistości.

Dla bardziej wymagających kobiet dobrą propozycją jest też odrobina cieni do powiek oraz eyeliner, dzięki którym oczy nabiorą pięknego wyrazu. Na co dzień polecane są cienie w subtelnych i naturalnych kolorach, jednak młode kobiety mogą sobie pozwolić na nieco bardziej ekstrawaganckie eksperymenty z wyrazistymi barwami.

A co na wieczór?

Kiedy jednak wybieramy się na wieczorne spotkanie, imprezę, kolację czy bal, taki makijaż nie wystarczy. Przy sztucznym oświetleniu oraz w towarzystwie eleganckich kreacji, dzienny makijaż nie pozwoli nam osiągnąć zamierzonego efektu. Tu potrzebny jest makijaż wieczorowy!

Pod podkład warto wtedy zastosować specjalną bezę, która przygotuje skórę do dalszej pracy. Podkład aplikujemy dokładnie tak samo, jak na co dzień i dopiero potem możemy zabrać się za właściwy makijaż.

W makijażu wieczorowym oczy powinny być dość mocno podkreślone, dlatego warto użyć cieni w kilku tonacjach od najjaśniejszych tuż pod linią brwi, aż do tych ciemnych, zaraz nad okiem. Linie oka podkreślamy eyeliner`em i nie zaszkodzi tu pociągniecie grubszej, niż w makijażu dziennym, kreski. Rzęsy pociągamy pogrubiającym, wodoodpornym tuszem. Usta możemy podkreślić błyszczykiem lub użyć klasycznej konturówki i trwałej pomadki. Jeśli do makijażu oka wybrałyśmy mocne i wyraziste kolory, to usta powinny być neutralne, jednak jeśli oko jest neutralne, to przy wyborze koloru pomadki możemy sięgnąć po ostre kolory, wybierając na przykład powracającą do łask czerwień. Całość oprószamy sypkim pudem mineralnym, a do torebki zabieramy jeszcze puder w kamieniu, na drobne poprawki i możemy wyruszać.

W obiektywie
uroda
kosmetyki
wizerunek
uroda, kosmetyki, wizerunek

Podobne artykuły

rss icon Niekorzystna dla Polski analiza dotycząca Nord Stream 2

Jest analiza unijnych prawników dotycząca budowy drugiej nitki Gazociągu Północnego, która - jak komentują dyplomaci z naszego regionu - był niekorzystna dla krajów sprzeciwiających się tej inwestycji, na tym Polski. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że z dokumentem poświęconym Nord Stream 2, który ma tłoczyć gaz z Rosji do Niemiec dalej do Europy, zapoznali się ambasadorowie państw członkowskich.

rss icon Firma Pirelli, wyceniana na 6,5 mld euro, na czwartek wraca na giełdę

Włoska firma oponiarska Pirelli wyceniła ofertę publiczną swych akacji na 6,5 euro za sztukę, co oznacza wartość firmy na poziomie 6,5 mld euro - podała agencja AP. Włoski producent od czwartku będzie znów notowany na mediolańskiej giełdzie.

rss icon Ponad 50 nowych lub zmodernizowanych pociągów Polregio do końca 2018 r.

Do końca 2018 r. Przewozy Regionalne oddadzą do użytku ponad 50 zmodernizowanych lub nowych pojazdów na barwach Polregio. Przewoźnik przewiduje, że na najbliższych latach spółka będzie potrzebować 238 fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2015 styczeń 2015 listopad 2014 sierpień 2014 czerwiec 2014 marzec 2014 październik 2012 lipiec 2012 luty 2012