Podkolanówki damskie


tagi: odzież, obuwie, buty, rajstopy

Innymi pomysłami firm odzieżowych, jakie zawojowały rynek stały się w późniejszym czasie skarpetki damskie albo też podkolanówki.

Podkolanówki damskie są skromniejszą wersją pończoch, natomiast skarpetki damskie jeszcze skromniejszą wersją podkolanówek. Rajstopy stały się tak powszechne, że rozpoczętą również wytwarzać rajstopy dla dzieci, które z reguły są nieco cieplejsze a także trwalsze niż rajstopy damskie ze względu na konieczność zapewnienia większej wytrzymałości.

Dawniej kobiece nogi były gołe i nieodziane, mało tego, nie były też golone. Purytański wiek XIX ubrał damę od stóp do głów w sztywne oraz niewygodne odzienie. Prezentowane były tylko twarz i dłonie. O spojrzeniu na zgrabne nogi nikt nawet nie śmiał myśleć.

W kobiecej garderobie najpierw pojawiły się pończochy. Damskie pończochy charakteryzują się tym, iż dla każdej nogi wdziewa się je oddzielnie. Pończochy mogą być spięte poprzez podwiązki z figami albo też mogą być samonośne. Właściwie od początku XX wieku pończochy damskie są symbolem seksu i podkreślają doskonale atuty kobiecej postury szczególnie w odniesieniu do zgrabnych nóg.

Materiały, z jakich są wytwarzane pończochy, rajstopy dziecięce, podkolanówki, skarpetki oraz rajstopy damskie potrafią znacznie różnić się od siebie swoimi właściwościami. Spotyka się takie surowce jak wiskoza, poliester, bawełna, lycra i inne tego typu.

Moda na rajstopy damskie rozpowszechniła się w połowie XX wieku. Rajstopy damskie wyparły z rynku po części pończochy, gdyż kobiety uznały je za wygodniejsze w noszeniu. Rajstopy damskie różnią się tym, iż obie nogawki są ze sobą połączone oraz nosi się je założone na pośladki. Podczas gdy jak wiemy, pończochy, zakłada się indywidualnie każda na swoją nogę.

Od dawien dawna damskie nogi były obiektem pożądania. Pokazywanie przez kobietę zgrabnych nóg przyciągało mężczyzn jak magnes i było odznaką dużej pewności siebie. Długie, zgrabne oraz wysmukłe nogi to dla wielu współczesnych kobiet wymarzony ideał.

Autor tekstu na co dzień pracuje przy projektowaniu elementów damskiej bielizny w firmie Consay.

W obiektywie
odzież
obuwie
buty
rajstopy
odzież, obuwie, buty, rajstopy

Podobne artykuły

rss icon Digitalizacja górnictwa: Świat nam ucieka!

Digitalizacja to proces, który warto prowadzić nie dla idei, lecz ze względu na duże korzyści. Jak szacujemy, globalnie na sektorze górniczym digitalizacja może przynieść 370 mld dol. wartości dodanej. Trzeba działać szybko - radzi Tomasz Jurkanis, partner lokalny na warszawskim biurze McKinsey & Company na rozmowie z Piotrem Myszorem.

rss icon Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa

Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa; chcemy spowodować wzrost gospodarczy państwa oraz wzrost jego roli geopolitycznej na oparciu o surowce posiadane przez Polskę te pozyskiwane za granicą - powiedział wiceminister środowiska główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

rss icon Solidarność: Upadłość Praktikera otwiera drogę do wypłaty części zaległych wynagrodzeń

Ogłoszona 18 września upadłość spółki Praktiker Polska otwiera drogę do wypłaty pracownikom tej firmy części zaległych wynagrodzeń przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - podali związkowcy z Solidarności, którzy od wielu miesięcy interweniowali na sprawie poszkodowanej załogi Praktikera.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2015 styczeń 2015 listopad 2014 sierpień 2014 czerwiec 2014 marzec 2014 październik 2012 lipiec 2012 luty 2012