Podkolanówki damskie


tagi: odzież, obuwie, buty, rajstopy

Innymi pomysłami firm odzieżowych, jakie zawojowały rynek stały się w późniejszym czasie skarpetki damskie albo też podkolanówki.

Podkolanówki damskie są skromniejszą wersją pończoch, natomiast skarpetki damskie jeszcze skromniejszą wersją podkolanówek. Rajstopy stały się tak powszechne, że rozpoczętą również wytwarzać rajstopy dla dzieci, które z reguły są nieco cieplejsze a także trwalsze niż rajstopy damskie ze względu na konieczność zapewnienia większej wytrzymałości.

Dawniej kobiece nogi były gołe i nieodziane, mało tego, nie były też golone. Purytański wiek XIX ubrał damę od stóp do głów w sztywne oraz niewygodne odzienie. Prezentowane były tylko twarz i dłonie. O spojrzeniu na zgrabne nogi nikt nawet nie śmiał myśleć.

W kobiecej garderobie najpierw pojawiły się pończochy. Damskie pończochy charakteryzują się tym, iż dla każdej nogi wdziewa się je oddzielnie. Pończochy mogą być spięte poprzez podwiązki z figami albo też mogą być samonośne. Właściwie od początku XX wieku pończochy damskie są symbolem seksu i podkreślają doskonale atuty kobiecej postury szczególnie w odniesieniu do zgrabnych nóg.

Materiały, z jakich są wytwarzane pończochy, rajstopy dziecięce, podkolanówki, skarpetki oraz rajstopy damskie potrafią znacznie różnić się od siebie swoimi właściwościami. Spotyka się takie surowce jak wiskoza, poliester, bawełna, lycra i inne tego typu.

Moda na rajstopy damskie rozpowszechniła się w połowie XX wieku. Rajstopy damskie wyparły z rynku po części pończochy, gdyż kobiety uznały je za wygodniejsze w noszeniu. Rajstopy damskie różnią się tym, iż obie nogawki są ze sobą połączone oraz nosi się je założone na pośladki. Podczas gdy jak wiemy, pończochy, zakłada się indywidualnie każda na swoją nogę.

Od dawien dawna damskie nogi były obiektem pożądania. Pokazywanie przez kobietę zgrabnych nóg przyciągało mężczyzn jak magnes i było odznaką dużej pewności siebie. Długie, zgrabne oraz wysmukłe nogi to dla wielu współczesnych kobiet wymarzony ideał.

Autor tekstu na co dzień pracuje przy projektowaniu elementów damskiej bielizny w firmie Consay.

W obiektywie
odzież
obuwie
buty
rajstopy
odzież, obuwie, buty, rajstopy

Podobne artykuły

rss icon Budowa elektrowni atomowej na Polsce był znów bardziej prawdopodobna

Z badań, na które powołuje się rząd, wynika, że ponad 60 proc. Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej na Polsce. Obie potencjalne lokalizacje mają poparcie lokalnej społeczności. Problemem był oszacowanie realnych kosztów inwestycji stworzenie ram prawnych, bez których nie będzie możliwa.

rss icon MRPiPS na sprawie oszustów na OPS-ach

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału na płatnych szkoleniach. Nie podają przy tym kontaktu do siebie. To próba wyłudzenia pieniędzy.

rss icon PKO BP zawiesi raty poszkodowanym na nawałnicach

Gigantyczny rozmiar szkód po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad częścią Polski, spowodował, że instytucje państwowe komercyjne deklarują, że chcą wyciągnąć rękę do poszkodowanych.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

maj 2015 styczeń 2015 listopad 2014 sierpień 2014 czerwiec 2014 marzec 2014 październik 2012 lipiec 2012 luty 2012