Dla firm i przedsiębiorstw działających na bardzo konkurencyjnym rynku

W Republice Czeskiej liczba przedsiębiorców, którzy walczą o przetrwanie, stale rośnie. Wiele firm zostało zmuszonych do ograniczenia lub całkowitego zaprzestania produkcji i rozpoczęcia zwolnień. Zamknięte granice z kolei utrudniają eksport krajowych przedsiębiorstw i uniemożliwiają rekrutację zagranicznych pracowników.

Tę trudną sytuację można złagodzić

Przynajmniej częściowo, dzięki pomocy, którą wiele organizacji oferuje obecnie bezpłatnie w ramach fali Solidarności. Prawnicy lub trenerzy zapewniają bezpłatne porady, firmy technologiczne zrzekają się opłat za swoje rozwiązania, a narzędzia są również dostępne za darmo, aby pomóc przekształcić sklepy stacjonarne w świat online.Usługi Doradztwa Biznesowego.

Tę trudną sytuację można złagodzić

Na przykład portal oferuje bezpłatne konsultacje Spolupracuje.me stworzony przez studentów wydziału przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze oraz autorów platformy edukacyjnej Menteda.W czasie kryzysu studenci i ja zastanawialiśmy się, jak pomóc firmom, które zostały poszkodowane. W efekcie powstał portal współpracujemy, który łączy przedsiębiorców z ekspertami, którzy mogą im doradzić.

W projekcie wzięli udział eksperci z biznesu, marketingu, przywództwa i zasobów ludzkich. I wszyscy są gotowi udzielić bezpłatnych porad zainteresowanym mówi jeden z autorów pomysłu Michał Andera z Wydziału przedsiębiorczości.JIC Południowomorawskie Centrum Innowacji, założone przez miasto Brno, Region południowomorawski i uniwersytety w Brnie, pomaga również przedsiębiorcom dotkniętym pandemią.

Małe i średnie firmy z Moraw Południowych z innowacyjnymi produktami lub usługami mogą bezpłatnie korzystać z usług JIC consulting. W ramach usługi wsparcia ekspertów eksperci będą doradzać im podczas 90-minutowych konsultacji telefonicznych w zakresie zarządzania ryzykiem, minimalizując negatywne skutki kryzysu i maksymalizując ich możliwości.

Wybrane firmy mogą również wziąć udział

W nadzwyczajnym programie konsultacji JIC, gdzie mogą uzyskać do 20 godzin bezpłatnych konsultacji z trenerami i mentorami.Agencja Symbio, specjalizująca się w marketingu cyfrowym i reklamie, bezpłatnie doradza również firmom w sytuacjach kryzysowych.Ze względu na stan wyjątkowy, większość firm zmniejszyła ruch do minimum.

To też wpłynęło na nas. Straciliśmy interes i wiemy, jak ciężko jest walczyć z koronawi

Wybrane firmy mogą również wziąć udział

rusem. Ale nie chcemy czekać i zobaczyć, co się stanie. Lepiej spróbujmy coś z tym zrobić i chcemy wykorzystać wszystko, co możemy, aby pomóc komuś innemu w przezwyciężeniu kryzysu mówi współzałożyciel Symbii Libor Simon. Firma ostrzega, że sytuacja nie powróci natychmiast do normy, ale do silnego spowolnienia, w którym wiele rzeczy, na których stoją dziś marki, przestanie obowiązywać.

Powiedział, że zmienią się priorytety, nawyki i koszyk na zakupy. Podczas konsultacji doradza firmom, jak przygotować się do tego w zakresie budowania marki.Czeska Agencja Promocji Handlu CzechTraderównież udziela przedsiębiorcom pomocy. Do końca września oferowane są bezpłatne konsultacje eksportowe w 58 krajach. Specjaliści agencji mogą również bezpłatnie pomagać czeskim firmom w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych za granicą, takich jak towary utknięte na granicy, ich dalszy transport lub sprawy celne.

Teraz również każdy klient może bezpłatnie zaprezentować swoją firmę w katalogu eksporterów. CzechTrade regularnie aktualizuje swoją stronę internetową i Portal biznesowo-eksportowy na temat rozwoju handlu zagranicznego związanego z.Kolejną rzeczą, która pomaga, jest platforma firmy dla firm doradczych hpcg. Celem inicjatywy jest zapewnienie wzajemnego wsparcia przedsiębiorcom, którzy muszą łagodzić skutki koronawirusa, a którzy z kolei mogą zaoferować swoje bezpłatne zasoby do swojej dyspozycji. Wszystkie firmy, które potrzebują lub mogą zaoferować pomoc, mogą uczestniczyć. Istnieją różne rodzaje podaży i popytu – od tych, które są bezpośrednio związane z działalnością lub działalnością przedsiębiorstwa, takie jak dostawa zasłon.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Uncategorized