Poste wskazówki na zdrowsze i szczęśliwsze życie Przypięty

Zdrowie i szczęście, aspiracje najczęściej spotykane wśród istot ludzkich. Czasami sama myśl o zasięgu może wydawać się utopią, ale często problem polega na tym, że idziesz szukać miejsc i na różne sposoby. Zdrowie to coś, co buduje się dzień po dniu, z odpowiednim stylem życia, który obejmuje zdrową żywność, ale także aktywność fizyczną i dobrą dawkę pozytywnego myślenia.

Zamiast tego szczęście często jest tuż za rogiem i jest budowane przy niewielkich nakładach, nawet jeśli nigdy nie możemy zapomnieć o karmieniu go dzień po dniu i cieszeniu się każdą chwilą. Uśmiech to prosty sposób na poprawę naszego wyglądu i dobrego samopoczucia, pamiętajmy o tym, by robić to częściej, a zwłaszcza o zarażaniu nawet drugiego. Odkryj 15 korzyści zdrowotnych i całą moc uśmiechu.

Spędzasz czas z osobami powyżej 70 lat i poniżej 6 lat

Dzieci i osoby starsze mogą nam wiele dać: pierwsza część ich świeżości i lekkości, druga ich przeżycie. Dlatego powinniśmy spędzać więcej czasu w ich towarzystwie.

Utrzymaj ciszę co najmniej 10 minut każdego dnia. W ciszy możemy zebrać najlepsze pomysły, wsłuchać się w oddech, zrelaksować się lub w inny sposób zastanowić się nad tym, czym jesteśmy w sercu. Wybieramy ciche miejsce wśród zieleni, aby cieszyć się maksimum tego czasu wokół nas.

Nie martw się, co ludzie myślą o ciebie, to nie twój problem. Nie martwienie się o osąd innych, ale podążanie prosto i bezpiecznie na własnej ścieżce jest z pewnością sposobem na zachowanie pokoju ze sobą, nawet jeśli nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia. Jednak bycie „innym” również może być zaletą.

Marzenie więcej przebudzenia. Kto powiedział, że śni tylko wtedy, gdy ty śpisz? Najwspanialsi i najwspanialsi mężczyźni (i kobiety) wszechczasów byli właśnie tymi, którzy nie zatrzymali snu, także czuwali, z otwartymi oczami. Chodzi o to, aby mogły stać się rzeczywistością nawet bardziej ambitnych projektów.

Nie trać czasu, pozostając niewidzialnym. Masz wszystko, czego potrzebujesz lub na pewno dostajesz to, czego naprawdę chcesz. Innymi słowy, „potrzeba to potęga”, staraj się osiągnąć to, do czego dążymy, zamiast marnować naszą energię na zazdrość drugiemu bez żadnego rezultatu.

Nie porównaj się z innymi. Nie porównuj swojego życia z życiem innych, nie masz pojęcia, co jest na ich „drodze”. Lepiej więc skupić się na poprawie siebie i własnego życia.

Nikt nie ponosi odpowiedzialności za twoje szczęście, z wyjątkiem siebie. Szczęście nie pochodzi z zewnątrz i nie mamy innych, aby nam je dać, ale sami je budujemy i możemy je znaleźć tylko w sobie. Niektórzy badacze opracowali 5 zasad, aby od razu być szczęśliwym.

Czytaj więcej książek, niż w tym miesiącu

Czytanie ma wiele zalet: zmniejsza stres, poprawia funkcje poznawcze, poprawia empatię itp . Zwłaszcza przed snem nie przegapisz żadnej strony dobrej książki.

Śpią 8 godzin dziennie. Rada, która może wydawać się oczywista i banalna, ale taka nie jest, biorąc pod uwagę, że wiele osób uważa, że ​​wystarczy wypocząć przez 5/6 godzin dziennie. Aby lepiej spać, możesz skorzystać z kilku prostych wskazówek.

Śmiać się więcej. Śmiech jest dobry dla ducha, ale także dla ciała, a zwłaszcza dla mózgu. Wiesz, że istnieje nawet rodzaj jogi, która wykorzystuje siłę śmiechu.

Pić dużo wody. Często słyszymy zalecenie: „pij co najmniej 2 litry wody dziennie”. Korzyści płynące z tego prostego, ale ważnego nawyku są liczne.

Zapomnij o problemach przeszłości. Nie przypominaj swojemu partnerowi błędów, które popełnił w przeszłości. „piękno przeszłości polega na tym, że minęła”, czytamy w aforyzmie. Aby być szczęśliwym, bardzo ważne jest skupienie się na teraźniejszości. Oto jak i dlaczego powinniśmy żyć z chwili na chwilę.

Wszystko minie. Dla każdego problemu istnieje rozwiązanie, wystarczy poświęcić trochę czasu, aby je znaleźć. Jeśli natomiast przeżywasz przyjemną sytuację, nie myślmy o przyszłości, ale cieszmy się chwilą obecną.

Często wezwaj swoją rodzinę

Czasami, aby być szczęśliwym, wystarczy poświęcić trochę więcej czasu ludziom, których kochamy i których być może zaniedbujemy z powodów zawodowych lub innych. Pamiętajmy zawsze o „rzeczach” naprawdę cennych, które posiadamy.

Nie tracaj cennej energii, robiąc plotkę. Fajnie jest rozmawiać o miłościach, przyjaźniach i innych plotkach, które wpływają na naszych znajomych, ale nie trzeba z tym przesadzać. Przede wszystkim ważne jest, aby nie doprowadzić do złośliwych plotek. Słynny aforyzm buddy: „zanim się odezwiesz, zadaj sobie pytanie, czy to, co mówisz, jest zgodne z prawdą, czy nikomu nie szkodzi, czy jest pożyteczne, a na koniec czy warto zakłócać ciszę za to, co chcesz powiedzieć

Nie próbuj zawsze naładować swojej myśli. Podczas dyskusji, jak ważne może to być, nie musisz narzucać własnych pomysłów, ale zaakceptować, że inni myślą w inny sposób.

Nie trzymaj się zbyt poważnie. Czasami jesteśmy zbyt skupieni na sobie i traktujemy je zbyt poważnie, czasami zamiast tego może być ważne, aby wnieść do ich życia odrobinę lekkości i zdrowej autoironii.

Twoja praca nie dba o ciebie, gdy jesteś chory (nawet …) Twoi przyjaciele, których poznajesz. Pozostań z nimi w kontakcie. Krótko mówiąc, nie poświęcamy więcej duszy i ciała pracy kosztem tego, komu dobrze życzymy.

Praktyka 10-30 minut joggowania każdego dnia. Powinno być dobrze nawet chodzić energicznie codziennie przez 30 minut.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Styl Życia